Obiektywy manualne Premium XP

XP 10mm F3.5

Najnowszy przedstawiciel topowej serii Premium XP.

 

Opracowany w oparciu o bogate doświadczenie w kontsruowaniu obiektywów szerokokątnych oferuje swoich użytkownikom najwyższą jakość optyczną. Zdolny do współpracy z matrycami o rozdzielczości 50mln pikseli może obrazować bez żadnych zniekształceń i oferować to co najlepsze w fotografii krajobrazowej i architektury.


Tor optyczny zbudowany jest z 18 soczewek ułożonych w 11 grupach. Zastosowano w nim 7 specjalnych soczewek do maksymalizacji jakości obrazu. 3 z nich to elementy asferyczne, 1 soczewka dysponuje wysokim współczynnikiem załamania światła a ostatnie 3 elementy to soczewki o niskiej dyspersji których zadaniem jest ograniczenie zniekształceń i aberacji. Ta rozbudowana konstrukcja optyczna jest uzupełniona przez znakomite powłoki UMC które skutecznie eliminują flary i bliki świetlne. Obraz jaki generuje Samyang XP 10mm 3,5 jest krystalicznie czysty, ostry i pozbawiony dystorsji.


Wyjątkowo solidna konstrukcja, kąt widzenia 130°, zaawansowana technologia optyczna to zalety nowego instrumentu marki Samyang które wpisują się idealnie w oczekiwania fotografów architektury i pejzarzystów.

 

 

Zastosowanie